rekor satış

Bir haftada 3 bin ev satıldı

 GYO’nun ‘Hayallerini erteleme Türkiye’ kampanyası çığ gibi büyüyor. Sektör temsilcileriyle bir araya gelen Bakan Kurum, şimdiye kadar 3 bin konut satıldığını söyledi

SEDA TABAKSEDA TABAKEkonomi

Giriş Tarihi: 9.6.2020

Gayrimenkul sektörü arka arkaya başlayan kampanyalarla tarihi günler yaşıyor. Kamu bankaları öncülüğünde başlatılan faiz indirimi hamlesinin hemen ardından Emlak Konut GYO'nun 26 projesindeki iki yıl ödemesiz 'Hayallerini erteleme Türkiye' kampanyasıyla vatandaşın ertelediği talep harekete geçti. Satış ofislerinde gece 02.00'ye kadar konut satışının yapıldığı kampanyada 1 haftada 3 milyar 500 milyon lira değerindeki 3 bin bağımsız bölüm satıldı. Vatandaşın ev alma iştahını gören sektör temsilcileri de kampanyaya katılma kararı aldı.

BAKANLA GÖRÜŞTÜLER
Geçen hafta sonu Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile görüşen sektör temsilcileri kampanyaya dahil olma taleplerini iletti. Bakan Kurum, gayrimenkul sektörünün temsilcileriyle yaptığı görüşmeye ilişkin, "GYODER, KONUTDER, İNDER temsilcileri oradaydı. Genel çerçevede görüştük, sorunlarını dinledik. Kampanyaya dahil olmak istiyorlar. İsteyen istediği gibi dâhil olabilir, engel bir durum yok. Kampanya tüm sektöre yayıldığı zaman, ciddi talep olacak. Hem sektöre hem de istihdama katkı sağlayacak" diye konuştu.

KOMİSYON KURULDU
Bakan Kurum, toplantının detaylarını söyle anlattı: "Tüm dünya ve ülkemiz zor bir süreçten geçiyor. Müteahhitlerimiz de biraz yorulmuş ürkmüş bir pozisyondalar, onları cesaretlendirdik. Güven aşıladık. Onlara bir komisyon kurduk. Bu ve bundan sonraki döneme ilişkin talepleri, ihtiyaçları neyse bakan yardımcımız başkanlığındaki komisyona iletecekler. Komisyonda sektör ve bakanlık temsilcileri yer alacak. Tüketici yasasıyla ilgili, bankalarla ilgili talepleri var. Hem vatandaş tarafını hem yüklenici tarafını düşünmek durumundayız. Onu da anlattık kendilerine. Öyle bakıp çalışmaları yapacaklar. Biz de bunun takipçisi olacağız."

Aradığınız Gayrimenkulü Bulamadınız mı ?

Emlak talep formu ile başvuruda bulunun size en uygun gayrimenkulü bulmanıza yardımcı olalım.

RE/MAX FİL YAŞAR KARTAL